Responsen vi har fått så langt har vært overveldende. Her er noen glimt fra interesselista:
«Wow, for et bra initiativ! Jeg har lenge ønsket at mine barn skal få mulighet til å gå på en friskole. Det kan bli mulig om dette prosjektet lykkes.»
«Jeg har barn i skolealder fra 2027. Veldig positiv til oppstart av et slikt tilbud – det kan bli avgjørende for hvor vi bosetter oss de neste årene.»
«Fantastisk! Dette trenger Hustadvika.»
I juni skal politikerne uttale seg om friskolen vil ha en “vesentlig negativ konsekvens” for den offentlige skolen. Det er lett å bli bekymret når man leser enkelte avisoppslag, men dessverre sirkulerer det noen feilaktige tall og påstander, som arbeidsgruppa jobber med å formidle til våre flotte politikere.
Her kan du melde deg på interesselisten - for barna dine, jobbmulighet eller bare generell interesse.Trykk her: https://bit.ly/3Ci3BG3